Dan zlatih knjig

17. septembra obeležujemo dan zlatih knjig. Na ta dan se je rodil in 80 let kasneje umrl znani slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je “dobra knjiga – zlata knjiga”. Na ta dan se vsako leto začne branje za bralno značko, ki se uradno zaključi z 2. aprilom, ob mednarodnem dnevu knjig za otroke. V teh dneh šolske knjižnice obiščejo prvošolci, ki vsako leto v dar prejmejo darilno knjigo.

Ob dnevu zlatih knjig pa v mesece septembru poteka tudi Nacionalni mesec skupnega branja. Letošnja osrednja tema je branje v javnem prostoru. Tudi letos ta projekt obeležujemo pri urah v vseh razredih z glasnim branjem, saj se zavedamo, da so glasno branje, pogovor z učenci in čas, ki ga temu skupaj namenimo, nenadomestljivi.