Prvošolci obiskali šolsko knjižnico

Minuli teden smo naše najmlajše učence popeljali v svet branja in knjig. V šolsko knjižnico so prvič vstopili mladi radovedneži, ki so si ogledovali knjižnični prostor, se udobno namestili ter prisluhnili pravljici Protideževna juha, avtorice Majde Koren in ilustratorke Ane Maraž. To slikanico so vsi prvošolci prejeli v dar. Društvo Bralna značka v sodelovanju s podjetjem Hofer zanje vsako leto pripravi darilno slikanico.
Branje nam odstira mnogo tančic, pomaga graditi boljše sporazumevanje, nas navdihuje, sprošča, širi obzorja, popelje v pravljične dežele, krepi domišljijo in nas uči o pasteh in radostih življenja. Ja, vse to ponuja branje, zato vsem prvošolcem želimo, da bodo radi prihajali v knjižnico in z zanimanjem odkrivali moč branja in knjižnih zakladov.

Jana Merica