V mesto brez avtomobila

V četrtek, 22. 9. 2022, smo z učenci 6.a in 6.b izvedli tehnični dan pod sloganom V mesto brez avtomobila. S kolesi smo se odpravili v Moravske Toplice, kjer smo se udeležili dogodka, ki se je odvijal v okviru Evropskega tedna mobilnosti. Nekateri učenci so se preizkusili v spretnostni vožnji in polžji vožnji s kolesom, drugi pa so tekmovali v različnih igrah, t. i. mini olimpijadah. Prav tako so si imeli možnost ogledati predstavitev nudenja prve pomoči in gasilske opreme. 
Dogodka so se udeležile tudi druge osnovne šole. V tekmovalnem športnem delu se je medsebojno pomerilo deset ekip. Dve ekipi naše šole sta na mini olimpijadi dosegli 4. (6.b) in 8. mesto (6.a). Učenka Mija Škraban je zmagala v polžji vožnji, Jakob Geci pa je dosegel 2. mesto v spretnostni vožnji.
Našim učencem čestitamo za uspešne nastope.

Aleš Zver, organizator tehničnega dneva

IMG20220922112806_1

Več slik si lahko ogledate s klikom na sliko.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost