Univerzum Minerva je v soboto, 14. 1. 2017, v soorganizatorstvu z našo šolo izvedla že 3. državno prvenstvo v hitrem branju. Tekmovanje, ki se ga je udeležilo 58 tekmovalcev, je v pomurski regiji potekalo prvič.
Na državnem prvenstvu je skupno tekmovalo 58 tekmovalcev, ki so dosegali neverjetne bralne rezultate. S pomurskih šol so se tekmovanja poleg naše šole udeležili učenci OŠ Odranci in OŠ Fokovci. Na tekmovanje se je od prijavljenih 260 (lani 211) tekmovalcev iz MemoŠOL uvrstilo 66 (lani 36) tekmovalcev iz cele Slovenije. Hitri bralci so tekmovali v branju 3 člankov, ki so bili tematsko zelo različni in so zahtevali visoko stopnjo koncentracije. Tekmovalci so morali vse tri članke prebrati v hitrem tempu in kasneje dogovoriti na zastavljena vprašanja. Zmnožek hitrosti branja in odstotek obnove sta rangirala posamezne tekmovalce. Našo šolo so odlično zastopali naslednji učenci: Brina Podgajski Kampuš, Ana Stančin, Laura Bea Burjan, Vid Šinko in Urška Žižek. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo in jim želimo obilo bralnih uspehov še naprej.

Mentorici Tadeja Gobar in Alenka Grčar

img_0393_1