V sredo, 15. 2. 2017, je na osnovni šoli Gornji Petrovci potekal 27. medšolski otroški parlament na temo »Otroci in načrtovanje prihodnosti«. Udeležila sva se ga Karlo Egić iz 9.a in Urška Žižek iz 9.b razreda z mentorico Simono Mavrič Kustec.  Mladi smo tokrat razmišljali o naši prihodnosti in o tem, kakšni ljudje želimo postati. Učenci so za nas pripravili kratek kulturni program, dijak Gimnazije Murska Sobota pa nam je predstavil svojo pesem Evropa mojih sanj. Iz vsebine njegove pesmi smo povzeli težave prihodnosti in iskali rešitve zanje. Razdelili smo se v skupine, pripravili plakate in predstavili svoje mišljenje. Ob koncu smo izbrali 8 učencev, ki nas bodo 22.3. 2017 zastopali na regijskem srečanju v Gornji Radgoni. Med njimi je tudi Karlo Egić.

Urška Žižek, 9.b