Naša šola je bila v sredo, 1. 3. 2017, gostiteljica četrtfinalnega turnirja v rokometu za starejše dečke. Na turnirju so nastopile:
OŠ Rače
OŠ Ormož
OŠ III Murska Sobota
Na prvem srečanju so se naši rokometaši pomerili z eno izmed najboljših rokometnih šol v Sloveniji, z OŠ Rače. Kljub naši požrtvovalni igri so na koncu zasluženo slavili gostje iz Rač. V drugi tekmi med OŠ Ormož in OŠ Rače so svojo premoč na tem turnirju ponovno izkazali slednji, ki so za kar dvanajst zadetkov premagali svoje vrstnike iz Ormoža. Na zadnjem srečanju med OŠ Ormož in OŠ III, je našim rokometašem zmanjkalo nekaj sreče, saj so v zadnji minuti prejeli dva odločilna zadetka, ki sta bila dovolj za zmago gostov iz Ormoža. Kljub temu si naši fantje zaslužijo veliko priznanje za sodelovanje na četrtfinalnem turnrju v rokometu. Za OŠ III so nastopili: Jure Sočič, Julian Kocan, Tilen Jug, Andrej Pajtler, Blaž Forjan, Alexij Fartelj Kegelj, Miha Zelko, Marin Rantaša in Luka Grmič. Zaradi bolezni je manjkal Tarik Bagola. Zahvala za pomoč pri vodenju ekipe tudi igralcu RK Pomurje, Vasiliju Kozelju.

Mentor Mario Čep