April je mesec, ki mu rečemo tudi mesec knjige, saj 2. aprila praznujejo otroške knjige, 23. aprila pa je svetovni dan knjige in avtorskih pravic. To je čas, ko svet obkroži poslanica o branju, knjigah in otrocih. Mednarodni dan knjige za otroke praznujemo na pobudo Jelle Lepman, soustanoviteljice Mednarodne zveze za mladinsko književnost (IBBY). Praznujemo jo od leta 1967, natanko 2. aprila – na rojstni dan Hansa C. Andersena. S praznovanjem tega mednarodnega praznika želimo po vsem svetu spodbuditi ljubezen do branja ter mladinskih knjig. Svetovni dan knjige, 23. april, je posvečen promociji branja, založništva, zaščiti avtorskih pravic ter intelektualne lastnine. Je dan, ko praznujejo pisatelji, pesniki, ilustratorji, knjižničarji in vsi, ki imajo radi knjige. Po številnih mestih v različnih državah na ta dan potekajo dogodki, ki na prvo mesto postavljajo knjige. Tudi v naši knjižnici smo v mesecu aprilu pripravili številne aktivnosti ter s tem obeležili praznovanje knjige:
·         bralni kotiček z razstavo knjižnih del H. C. Andersena
·         knjižna uganka H. Christian Andersen