Avgusta smo se učenci vseh treh šol iz Murske Sobote, različnih starosti, udeležili poletnega angleškega tabora English in Action. Nekateri smo se ga udeležili že drugo leto. Bilo je poučno, zanimivo in zabavno. Skozi celi teden smo sodelovali v zanimivih in zabavnih  dejavnostih, kot so: igre, kvizi, predstavitve, razgovori, ki so potekale izključno v angleškem jeziku. Skozi vse te dejavnosti smo spoznavali različne kraje in mesta Velike Britanije ter njihove značilnosti in tradicijo. Vsi učenci s katerimi sem se pogovarjala, pravijo, da bi se z veseljem udeležili podobnega tabora tudi prihodnje leto.

Pia Gaja Perš, 5.a

Med 21. in 25. avgustom je na naši šoli potekal tečaj English in Action. Letos sta iz Velike Britanije k nam prišla učitelja Sophie in Freddie. Cel teden smo se učili angleščino skozi razne igre, vprašanja in s pomočjo delovnega zvezka. Vsak dan smo tudi 2 šolski uri posvetili našemu šovu in projektom. Vsaka skupina je pripravila svoj šov, skupinice pa projekte. V petek, 25 avgusta smo povabili tudi starše in jim to predstavili. Takrat smo dobili tudi certifikat in zapestnice. Skozi teden sem se imela zelo lepo, in verjamem da so se tudi drugi.

Nuša Gomboc, 7.a

To bil je krasen teden dni,
angleško zdaj že vemo vsi,
pri urah priredili smo zabavno tekmovanje,
a najpomembnejše je usvojeno novo znanje.

Fredi in Sophie bila sta zelo prijetna,
komunikacija z njima sproščena in direktna,
spoznala mnogo novih sem ljudi,
in veliko za Great Britain tipičnih stvari.

A vse lepo hitro mine,
in naseli v moje lepe se spomine,
lahko povem le to, bilo je res naj, naj,
prijavi se na English in Action še ti kdaj.

Laura Bea Burjan, 7.a

img_2654_1