V 2. b razredu smo teden otroka praznovali prav na poseben način. Pogovorili smo se o letošnji temi Pustimo sonce v šolo in razmišljali, kaj bi prineslo »več sonca« v šolo. Ugotovili smo, da ga je že kar nekaj: imamo prijatelje, prijazne učitelje, zabavamo se, izvemo nove stvari,… Ob tem pa smo se spomnili, da marsikateremu otroku po svetu in tudi pri nas ni tako »sončno«, kot je nam. S tem namenom smo tudi obiskali Krizni center za mlade v Murski Soboti. Na ta obisk smo se zares pripravili. Ugotavljali smo, kdo in zakaj ta center potrebuje. Mladim, ki se tja zatečejo in tudi zaposlenim v centru smo želeli sporočiti, kaj nam pomaga, da nam je potem v življenju lažje in lepše. Zato smo oblikovali drevo in sleherni izmed nas je oblikoval list s posebnim sporočilom zanje. Končno je napočil petek, 6. 10. 2017, ko smo center tudi obiskali. Sprejelo nas je prav prijazno osebje, ki nam je dovolilo, da smo pokukali v njihove prostore. Izvedeli smo marsikaj zanimivega: o dnevni rutini, različnih dejavnostih, ki tam potekajo in se jih udeležujejo njihovi varovanci ter tudi o dnevnem centru Kekec. Odšli smo z lepimi spomini in z željo, da bi čim manj mladim bilo potrebno iskati varen kraj. Spoznali smo, da se zaposleni zares trudijo in skrbijo, da jim težave kar se da olajšajo.
Upamo, da jim bo pomagalo čim uspešneje premagati težave tudi z branjem naših sporočil. Želimo, da tudi v Krizni center Murska Sobota »sije sonce«.

Učiteljici 2. b razreda z učenci

img_2194_1