Aktivnosti za zdravje in srečo

V soboto, 7. 4. 2018, smo se na naši šoli posvetili gibanju ter skrbi za zdravje in srečo. Osnova šola III Murska Sobota je že od šolskega leta 2016/2017 vključena v slovensko mrežo zdravih šol, ki se odziva na problematiko v povezavi z zdravjem naših šolarjev in se aktivno usmerja k različnim programom za promocijo zdravja – ne samo telesnega, ampak tudi duševnega, socialnega. V sklopu projekta Zdrave šole smo tako tudi letos izvedli aktivno sobotno druženje, ki se je pričelo z jutranjim razgibavanjem, nadaljevalo pa s številnimi dejavnostmi. Tako so se učenci in starši lahko udeležili gledališke predstave, delavnic za osebnostno rast, predavanja, zvočne kopeli z gongi, tapkanja, joge, različnih meritev, testa hoje, fit igric, floorballa in dodgeballla. Ogledali so si lahko tudi reševalno vozilo in se seznanili s temeljnimi postopki oživljanja z uporabo defibratorja. Ob pestrih športnih in sprostitvenih aktivnostih nam je bilo naklonjeno tudi vreme. Dan je minil v znamenju sproščenega medgeneracijskega druženja.

Kolektiv OŠ III Murska Sobota

img_4206_1

Več slik si lahko ogledate s klikom na sliko.