V sredo, 6. 6. 2018, se je v Žalcu odvijala vseslovenska zaključna prireditev ŠPORT MLADIH. Na prireditvi so nastopili najboljši osnovnošolski atleti, plesne skupine in finalisti v igri košarke 3×3. Naša šola je imela v finalu omenjenega tekmovanja košarkarsko ekipo deklic in Mio Žekš v teku na 300 m. Žal se Mia zaradi igranja v košarkarski ekipi ni uspela pojaviti še na startu teka. Naše košarkarice so se tudi na tej sklepni prireditvi izkazale, saj so se po štirih zaporednih zmagah uvrstile v finale tega turnirja. V boju za zlato odličje so se pomerile z vrstnicami iz OŠ Grm Novo mesto. Po izjemno napeti  končnici so  imele nekaj več športne sreče Dolenjke, ki so jih za dve točki premagale. Naše košarkarice so z osvojeno srebrno medaljo še enkrat dokazale, da sodijo v sam vrh slovenske košarke, za kar jim ISKRENO ČESTITAMO.
Posebna zahvala s strani mentorja pa gre tokrat kapetanki ekipe Blaži Čeh, ki se je odpovedala zaključni ekskurziji v Gardaland in s svojim izrednim nastopom pripomogla k osvojitvi naslova VICE PRVAKINJ V IGRI 3×3.

Mentor Mario Čep