V torek, 18. septembra 2018, smo se pridružili prireditvi ob Evropskem dnevu brez avtomobila. Dogajanje se je odvijalo na območju okrog Trga zmage, in sicer na Drevoredu Martina Luthra ter na delu Slovenske in Kardoševe ulice. Ob tej priložnosti so simbolično tudi uradno odprli Trg zmage, ki je bil obnovljen v sklopu projekta »Prenova mestnega središča – 1. Faza« v okviru Celostnih teritorialnih naložb. Odprtja se je udeležil tudi smučarski skakalec Robert Kranjec. Po vožnji na otroškem mini poligonu smo si ogledali otroško lutkovno predstavo BICI-KLETA, tj. hudomušno zgodbo o nastanku kolesa.
Tretješolci smo tudi v preteklem tednu dali poudarek gibanju in zanimivim aktivnostim, tako smo se sprehodili do Soboškega jezera in si ogledali naše nastajajoče »Pomurje na dlani« –Expano. Tam je še pred uradnim odprtjem nastala tudi spominska fotografija.

Učenci in učiteljice 3. a in 3. b