V šolskem letu 2018/2019 poteka projekt »Rastem s knjigo OŠ« za sedmošolce že trinajstič.

V okviru projekta naši učenci obiščejo Pokrajinsko in študijsko knjižnico Murska Sobota.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:

• spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;
  • promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
  • spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;
  • motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Za osnovnošolce je bila letos izbrana knjiga pisatelja Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh. Vsak sedmošolec ob organiziranem obisku prejme zgoraj navedeno knjigo v trajno last.

Letos smo z obiskom Pokrajinske in študijske knjižnice M. Sobota  pohiteli, tako da bomo lahko prejeto knjigo, za katero smo slišali, da je izredno zanimiva, čim prej tudi prebrali.

Zlatka Horvat, vodja projekta na šoli