V soboto, 20. 10. 2018, smo po ozvočenju izvedeli, da je v šolski kurilnici zagorelo. Učenci smo z učitelji zapustili učilnice in poskrbeli, da smo ugasnili luči in zaprli vsa okna. Na hodniku se je valil dim in nekateri učenci so ostali ujeti v učilnicah, ker so bili poškodovani. Ko smo prišli na dvorišče, smo zaslišali glasne gasilske sirene. Gasilci so, oblečeni v gasilsko opremo, hitro zapustili avtomobile in začeli reševati učence in poslopje naše šole.
Po končani evakuaciji smo imeli učenci možnost, da smo se udeležili različnih delavnic: reševanje z avtolestvijo, spust po spustnici, gašenje ognja, uporaba gasilnega aparata, nudenje prve pomoči in druge.
Ta delovna sobota je bila zelo zanimiva in tudi poučna, saj nikoli ne veš, kdaj se bo kaj hudega zgodilo.

Tiva Škedelj, 9. a

img_6109_1