Naša šola že drugo leto sodeluje v projektu POGUM, ki spodbuja krepitev kompetence podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v osnovnih šolah. Projekt financirata Republika Slovenija in Evropska Unija iz Evropskega socialnega sklada. Projekt izvajamo na področju kulture in posledica tega je nastanek šolskega muzikala Izložba. 7. in 8. marca 2019 je potekala konferenca Pogum v Laškem, kjer smo se kot šola predstavili na Tržnici idej. Predstavili smo dejavnosti, ki so nas privedle do skupnega izdelka, tj. muzikala. Obiskovalci so pohvalili naš izviren način predstavitve, ko sta Rene Zorman in Lana Vidovič s petjem, japonskim kamišibaj gledališčem in hitrim tečajem prekmursko-slovenskega jezika obiskovalcem predstavila pisan spekter naših dejavnosti.

Razvojni tim projekta Pogum

cof