Od 26. 6. 2019 do 2. 7. 2019 smo na naši šoli izvedli že šeste Počitniške ustvarjalnice za učence od 1. do 3. razreda. Letos smo raziskovali različne hiše, stvarne in domišljijske. V vsebino različnih dejavnosti nas je popeljala pravljica ilustratorke Maje Kastelic Deček in hiša. Sama pravljica je v svojem podajanju vsebine posebna, saj le s sliko pripoveduje celotno zgodbo. Vključeni otroci so jo spoznali preko japonskega malega papirnatega gledališča kamišibaj in ob tem spoznali tudi to zvrst umetnosti. Svoja nova pridobljena znanja so preizkusili v ustvarjanju lastnih kamišibaj zgodb in izdelavi butaja, “pravljične hiše”, v kateri se odkriva kamišibaj zgodba. Ob domišljijskih pravljičnih hišah so spoznali tudi “glasbeno hišo”, ko so se seznanili s pesmico Tomaža Habeta Kdo živi v tej hišici? Arhitekturna ustvarjalnica jih je motivirala, da so se preizkusili v lastnih sposobnostih gradnje statične in trodimenzionalne skulpture. Sposobnost trodimenzionalne gradnje pa so nadgradili z improvizacijo gibov in zaznave prostora, ko so na to temo ustvarili lastni izrazni ples. Pokukali pa smo tudi v preteklost gradnje hiš, ko smo obiskali muzej. Kustodinja Tamara Andrejek nas je popeljala skozi zgodovino od prahiše, dvorcev in stare panonske hiše. Taborniški odred Veseli veter pa je poskrbel za zanimivo in aktivno ustvarjalnico, ko so učenci sodelovali pri postavitvi taborniškega šotora in doživeli bivanje v njem. Vsak dan pa smo poskrbeli za zdravje in varnost učencev, ko so imeli možnost se razgibati ob različnih zabavnih, šaljivih športnih dejavnostih. Naše petdnevno druženje smo zaključili s predstavo dejavnosti staršem, ko so jim učenci predstavili lastne kamišibaj zgodbe, jim zapeli in zaplesali. V spomin na zadnje poletne dni v šoli pa so učenci odnesli domov tudi zaključno zloženko z utrinki ustvarjalnic.

Tim za izvedbo Počitniških ustvarjalnic

img_8215_1