V soboto, 21. 11. 2015, je na naši šoli potekalo državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni, ki ga je organizirala Zveza društev diabetikov Slovenije. Namen tekmovanja je ozaveščanje mladih o zdravem načinu življenju, povezanega s telesno aktivnostjo in z zdravo prehrano. Tekmovanje za osnovnošolce in srednješolce je bilo letos  že 17. po vrsti, že veliko let pa se ga udeležuje tudi naša šola.
Našo šolo so zastopale tri učenke: Lucija Cör iz 8. razreda ter Anja Gujt in Katerina Trpkovska iz 9. razreda.
Program, ki smo ga organizirali, je zahteval veliko truda s strani učiteljev in nastopajočih učenk. Pred začetkom tekmovanja so gimnastičarke in učiteljica Tjaša Šimonka z zborom popestrile program, ki je obsegal tudi govor naše ravnateljice, župana Mestne občine Murska Sobota ter podpredsednika Zveze društva diabetikov Slovenije. Tekmovanje se je pričelo ob 9.00 uri z registracijo tekmovalcev in njihovih mentorjev. Pisanje tekmovalnih pol se je pričelo ob 11.00 uri in je trajalo 45 minut. Po zaključenem tekmovanju so se učenci odpravili domov.

Katerina Trpkovska in Asja Benčec, 9.b

img_6874_1