V petek, 27. 9. 2019, je na Vrhniki potekalo finale državnega prvenstva Žogarija. Tekmovanja se je udeležila tudi naša šola in dosegla odlične rezultate. V nogometu 3 na 3 smo med osmimi šolami osvojili 2. mesto. Ekipo so sestavljali Mark Durič, Tanaj Kološa, Neo Forjanič, Jerca Recek in Maša Kos. V kvizu znanja smo osvojili 1. mesto v sestavi Iva Cirkvenčič, Selina Györek in An Škedelj. Udeležili smo se tudi spretnostnih iger in vragolij žogarij. K uspešnim rezultatom so pripomogli tudi Maj Balažic, Tristan Rantaša, Neli Režonja, Lan Šalamun, Bor Patrik Burjan, Mai Rantaša in Katarina Kovačec. V igri »Tudi Vi profesor« je sodelovala tudi naša učiteljica Ana Balažic in pokazala svojo spretnost in hitrost. Celotno tekmovanje je temeljilo na FAIRPLAY igri in v okviru časa so nam omogočili tudi ogled hiše enega slovenskih največjih piscev, Ivana Cankarja. Tekmovanje je bilo zelo dobra izkušnja, saj smo tekmovali pred kamerami.

Katarina Kovačec, 8.b

20190929_170523_1