V torek, 21.1. 2020, smo na šoli izvedli OTROŠKI ŠOLSKI PARLAMENT. Pred tem dogodkom so se predstavniki oddelčnih skupnosti učencev od 6. do 9. razreda redno udeleževali tedenskih srečanj, kjer so pod vodstvom mentorice razmišljali o temi z naslovom Moja poklicna prihodnost. Učenci so preko različnih pristopov in dejavnosti razmišljali in razpravljali o raznovrstnih temah, ki so povezane s poklicno prihodnostjo. Na srečanjih so nastajali različni plakati, zapisi, miselni vzorci in druga gradiva, ki so učence usmerjali pri njihovih aktivnostih. Na sestanek šolskega otroškega parlamenta pa smo povabili predstavnika slovenske vojske gospoda Jerneja Hanca, ki je učencem predstavil svoj poklic. Učencem je na zanimiv način govoril o svoji poklicni poti in o svojem delu. Učenci so zelo motivirano in zavzeto poslušali njegovo predstavitev, dobili pa so odgovore tudi na svoja zanimiva vprašanja.
Hvala vsem sodelujočim.

Mentorica otroškega parlamenta Darja Žižek