V četrtek, 18. 2. 2016, je na Rogli potekalo področno prvenstvo pomursko – podravske regije v veleslalomu. V izjemno slabih vremenskih razmerah so naši tekmovalci ponovno dosegli odlične rezultate. Asja Benčec je v kategoriji starejših deklic osvojila zlato odličje, ekipno pa so starejši dečki in deklice v postavi Benčec – Kološa Kušej Jena – Rituper – Žalik osvojili bronasto odličje. Pri mlajših kategorijah je 4. mesto osvojila Zarja Škrilec, Viki Kuhar pa 8. Zelo dobro so se v zahtevnih vremenskih razmerah odrezale Urša Horvat, Vita Kološa Kušej, Tiva Škedelj, Nino Gerič in Martin Vidonja. V finale državnega prvensava sta se uvstili zmagovalka VSL  Asja Benčec in peto uvrščena Jena Kološa Kušej.