V četrtek, 18. 2. 2016, sva se Laura Schmidlechner in Ana Stančin udeležili 25. otroškega parlamenta na temo Pasti mladostništva. Parlament je potekal na OŠ Fokovci. Učenci so nam pripravili prijeten uvodni program. Nato so nas razdelili v skupine in parlament se je uradno pričel. Vsaka skupina je imela dodeljeno določeno temo, ki jo je nato predstavila v kratkem skeču. Tako je predstavila svoja stališča, npr. o družabnih omrežjih, motnjah hranjenja, šoli, prijateljih ter še o marsičem drugem. Po vsaki predstavitvi se je razvila debata, v kateri smo pokomentirali prezentacijo ter zagovarjali svoje mnenje.
Učence, ki so bili najboljši debaterji, smo izbrali za regijski otroški parlament, najboljša dva pa tudi za državnega, ki se bo odvijal v pravem parlamentu RS. Udeležila se ga bo tudi Laura Schmidlechner, za kar ji iskreno čestitamo.

Ana Stančin, 8.b

dsc_0039_1