V četrtek, 10. 3. 2016, sem se z učiteljico Simono udeležila 12. regijskega otroškega parlamenta na Osnovni šoli Franceta Prešerna Črenšovci. Udeleženci smo bili učenci 4 upravnih enot oziroma predstavniki šol iz celega Pomurja. Poročali smo o delu na šolskem parlamentu, Pasti mladostništva, in o tem, kako lahko pasti postanejo priložnosti.
Zbrane goste je nagovoril tudi poslanec DZ, g. Jože Horvat.
Zanimivo delavnico, Pasti naj zamenjajo priložnosti, je izvedla Teja Kikel, praktikantka v evropskih inštitucijah, ki je predstavila, kako lahko strahove in pasti mladostništva premagamo tudi tako, da izkoristimo veliko finančnih priložnosti, ki nam jih ponuja evropski prostor.
Na koncu je regijska koordinatorica, ga. Mateja Leskovar Polanič, imenovala 8 udeležencev nacionalnega OP, ki bo 11. 4. 2016, v Ljubljani. Med izbranimi sem bila tudi jaz. Zelo se že veselim obiska slovenskega parlamenta.

Laura Schmidlechner, 9.b