V soboto, 19. 3. 2016, je na šoli potekalo državno tekmovanje iz pomnjenja Memoriada 2016. Tekmovanja se je udeležilo 64 učencev iz cele Slovenije, razvrščeni pa so bili v 3 skupine: otroci, juniorji in odrasli. Pravico do nastopa na tekmovanju si je izborilo 8 učencev naše šole: Maša Šeruga, Eva Ošlaj, Sanja Balažic, Katerina Trpkovska, Brina P. Kampuš, Jan Copot, Jakob Cirkvenčić in David Györek. Tekmovalci so se pomerili v 7 disciplinah: binarna števila, karte, datumi zgodovine, imena in obrazi, števila, besede in abstraktne slike. Iskrene čestitke vsem »miselnim atletom« za odlične dosežke. Neuradni rezultati: Maša Šeruga je osvojila 2. mesto v disciplini karte in 4. mesto v disciplini števila in binarna števila. Brina P. Kampuš je osvojila 3. mesto v disciplini besede, Jan Copot pa 4. mesto v disciplini imena in obrazi in abstraktne slike.

Mentorica Ana Balažic

img_7785_1