Projekt »Rastem s knjigo OŠ – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu« v letošnjem šolskem letu poteka že desetič. Naši sedmošolci so se, tako kot že vsa leta, vanj tudi letos vključili. Knjižničarji iz Splošne knjižnice Murska Sobota so zanje pripravili program s predstavitvijo knjižnice, knjižnično informacijsko opismenjevanje, ki je med drugim zajemalo tudi COBIS program, s pomočjo katerega so se lahko preizkusili v iskanju knjig po knjižnici, predstavitev avtorja knjige Damijana Šinigoja in vsebino letos izbrane knjige Iskanje Eve, motivirali pa so jih tudi za branje književnih besedil. Obisku smo namenili dve šolski uri, učenci pa so po koncu obiska izrazili pohvalo in zadovoljstvo, s seboj pa so domov odnesli knjigo Iskanje Eve.

Koordinatorka projekta na šoli Zlatka Horvat