RAZISKOVALNE NALOGE

NAMEN

Naša šola se z raziskovalnim delom trudi učencem približati nove metode dela in v njih spodbujati njihovo radovednost; te se je morajo naučiti potešiti tudi sami – z lastnim raziskovanjem, brskanjem po literaturi, virih, arhivih in drugih dostopnih medijih.

CILJ

Raziskovalno delo v šolah dobiva vse večji pomen, saj gre za enega od načinov priprave učencev na življenje, na nadaljnje izobraževanje in samostojnost. Na ta način predstavlja tudi temelj za zdrav intelektualni razvoj otrok.

Naloge

Šolsko leto 2023/24

RAZVOJ NOGOMETA V MURSKI SOBOTI IN POMEN ŠPORTNEGA KLUBA MURA

OHRANJANJE NESNOVNE KULTURNE DEDIŠČINE NA MURSKOSOBOŠKIH SEJMIH

Šolsko leto 2022/23

POMEN USTANOVITVE IN DOSEŽKI MURSKOSOBOŠKEGA SOKOLA V LETIH 1920–1941

Turizmu pomaga lastna glava

Na naši šoli deluje turistični podmladek, ki se vsakoletno vključuje v projekt Turizmu pomaga lastna glava.

Gre za celovit organiziran način delovanja osnovnošolske mladine v turizmu. Vsebina projekta je vezana na raziskovanje turizma v domačem kraju, ugotavljanju možnosti za hitrejši razvoj in oblikovanje take ponudbe, ki bo vzpodbudila podjetništvo in trženje naravnih danosti ter ostale ponudbe v vseh možnih oblikah.

Vsako leto Turistična zveza Slovenije v okviru projekta razpiše določeno temo, na katero naš podmladek ustvari projektno nalogo in turistični produkt, ki ga nato predstavimo širši javnosti na turistični tržnici in različnih dogodkih.

Šolsko leto 2023/24

V šolskem letu 2023/24 smo ustvarjali na temo »Okusni zakladi« in pripravili promocijski spot ter projektno nalogo Culica dobrot za na pot.

Projektna naloga CULICA DOBROT ZA NA POT

Promocijski spot CULICA DOBROT

Šolsko leto 2022/23

V šolskem letu 2022/23 je na temo »Športna doživetja bogatijo mladinski turizem« nastala projektna naloga Balonarski spektakel in film Zgodovina balonarstva v Prekmurju.

Projektna naloga BALONARSKI SPEKTAKEL

ZGODOVINA BALONARSTVA V PREKMURJU