Učenci Osnovne šole III Murska Sobota so sodelovali v izvirnem projektu, kjer so znova pokazali svojo kreativnost.
Projekt, ki je nastal v sodelovanju z Disko šolo, je pripravil Inštitut za transmedijski dizajn Murska Sobota v sodelovanju s Centrom za kreativnost, Mestno občino Murska Sobota, MIKKom – Mladinskim informativnim in kulturnim klubom Murska Sobota, Zavodom za kulturo, turizem in šport Murska Sobota, Mestno občino Ljubljana, Academio Maribor ter Akademijo umetnosti v Splitu in Goldsmiths Univerzo v Londonu. Pod mentorstvom učiteljice Mihaele Ružič so učenci ustvarjali na področju likovne umetnosti. Skozi likovne izdelke so izvirno prikazali svojo vizijo Murske Sobote v prihodnosti. Ustvarjali so na treh likovnih področjih, in sicer umetniška fotografija, barvna grafika in izdelava interaktivne makete Murske Sobote iz keramike. Poleg likovnih izdelkov so nastajali tudi literarni izdelki o Murski Soboti, ki sta jih uglasbila Kleemar in Big Pappa. Na razstavi, ki je na ogled v MIKK-u, je vidno popolnoma novo mesto, kot si ga predstavljajo učenci v svoji domišljiji.
Razstava bo na ogled do 22. 9. 2021.
Vabljeni!

Tim Disko šole