V sredo, 9. junija, smo se devetošolci v zgodnjih jutranjih urah z avtobusom odpeljali proti Postojni. Tam nas je čakalo razburljivo dopoldne, ki smo se ga zelo veselili. Pričakal nas je adrenalinski park, ki smo ga imeli samo zase. Začela se je naša pustolovščina! Kljub manjšemu začetnemu strahu pred izzivi, smo vsi zbrali pogum in uspešno premagali ovire. Po dvournem plezanju in preizkušanju samega sebe smo se utrujeni in ponosni nase odpravili v Lesce na zasluženo kosilo. Siti in spočiti ter rahlo osončeni v obraz smo se napotili naprej po naši poti, in sicer proti Bledu. Najprej smo si ogledali Blejsko jezero pod vodstvom odličnega vodiča. Medtem ko so si učiteljice in vodič oddahnili od nas, smo devetošolci skupaj zatavali po svoje (še zadnjič), Uroš pa je končno prišel do blejske kremšnite. Kljub izmučenosti smo si na poti nazaj na avtobusu priredili privat zabavo. Ker pa se noben izlet ne konča brez postanka v Mc´Donalds-u, se tudi naš ni. Polni doživetij in rahlo utrujeni smo se domov vrnili v poznih večernih urah. Vsem, ki ste nam omogočili izlet, se iskreno zahvaljujemo! Bilo je nepozabno!

Devetošolci