Večina ljudi povezuje pojem dobrodelnost z zbiranjem denarja, ampak ne smemo pozabiti, da je dobrodelnost tudi izkazovanje in opravljanje dobrih del ter dejanj. Dobrodelnost velja za plemenito gesto, je skrb za bližnje, šibkejše, ranljivejše in prikrajšane. To je lahko tudi objem, nasmeh, čas za pogovor ali kakšna druga malenkost. Predpogoj za dobrodelnost pa je empatija, je zmožnost, da se znamo in zmoremo vživeti v čustva in počutje drugega. Kaj ni prav predpraznični čas pravi trenutek za empatijo, solidarnost, dobrosrčnost in dobrodelnost?
Prav zato smo se na naši šoli odločili, da bomo v tem času dobrodelni. Skupaj z učenci smo izdelovali novoletne voščilnice in zapisovali lepe in prijazen misli. S skupino učencev smo nato voščilnice odnesli v enoto Doma starejših Murska Sobota. Našega obiska so bili zelo veseli in povedali so, da bodo naše voščilnice razdelili svojim oskrbovancem, ki jih bodo z velikim veseljem prebirali. Ob tem, da smo nekaj dobrega naredili za drugega, smo se tudi mi počutili lepo.

Šolska skupnost učencev

20211221_080356_1