Iz Sobote v svet

17. 6. 2022 smo na naši šoli izvedli zaključno prireditev Iz Sobote v svet, I. del. Prireditev je odraz dejavnostih, ki smo jim sledili v sklopu projekta Pogum. Letošnja rdeča nit vseh prireditev je bilo geslo »V Soboti živi OŠ III«, ko smo celo šolsko leto raziskovali lokalno kulturno dediščino. Vse letošnje kulturne prireditve so bile obarvane s posebnostmi lokalnega okolja, zato smo ob novoletni spletni prireditvi z naslovom »Sanjaj svoje sanje« vprašali znane Prekmurce o njihovih sanjah, ob kulturnem prazniku pa izvedli namišljeno srečanje z Mikijem Mustrom z naslovom »Kaj pa …, če je vse res?«. Dejavnosti smo zaključili z dvema kulturnima prireditvama; prvi del smo izvedli v živo v telovadnici naše šole, ko so učenci od 1. do 8. razreda na svoj način poslali pozdrave iz Murske Sobote v različne dele sveta. V sklopu letošnjih dejavnosti je nastala tudi šolska himna, ki je bila 17. 6. 2022 na prireditvi izvedena premierno. Besedilo himne je zapisal Jakob Cigüt, glasbo je zapisala učiteljica glasbene umetnosti, Tjaša Šimonka Kavaš, učitelj matematike, Peter Škofič, pa je himno popestril z rap vložkom. Pri glasbeni izvedbi so sodelovali bivši učenci naše šole, ki so glasbeno podlago posneli v studiu. Tako smo k sodelovanju ponovno povabili Reneja Zormana, ki je zaigral na klavir, Pio Recek na flavti in Jana Harija Dimitrića na bobnih.

Drugi del prireditve »Iz Sobote v svet« smo izvedli v obliki spletne prireditve, in sicer 24. 6. 2022. Posvetili smo jo državnemu prazniku in si ogledali zanimivosti Slovenije, ki so jih pripravili učenci višjih razredov. Učenci pri izbirnem predmetu umetnost so posneli film Moja Sobota. Ponovno smo poslali pozdrave v svet, ko so nas naši učenci nagovorili v različnih tujih jezikih in narečjih naše države.

Povezava do spletne prireditve Iz Sobote v svet, II. del

IMG_0760_1

Več slik si lahko ogledate s klikom na sliko.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost