V Centru Sonček Murska Sobota so ob letošnjem svetovnem dnevu cerebralne pripravili dan odprtih vrat, letos pod geslom »Ene šole za vse!«.

S tovrstnimi dogodki želijo v Zvezi Sonček, kjer se zavzemajo za enake možnosti vseh prebivalcev, in to ne glede na njihove telesne in intelektualne sposobnosti, širši javnosti predstaviti njihovo delovanje in opozoriti na pomembne vsebine. Letos so želeli poudariti pomen inkluzije, s čimer so opozorili vrtce ter osnovne in srednje šole na koristi vključenosti otrok s posebnimi potrebami v redno izobraževanje. Tudi na Osnovni šoli III Murska Sobota se trudimo in v program rednega izobraževanja že vrsto let vključujemo učence s posebnimi potrebami. V murskosoboškem Sončku je svojo življenjsko izkušnjo, in ovire, s katerimi se je na svoji poti soočala, predstavila naša psihologinja Brina Vlaj, ki je gibalno ovirana. Dogodka sta se udeležila tudi naša učenca Alen Sobočan in Timotej Šoš s spremljevalkama Zdenko Maučec-Slavic ter Jasno Balažic.