Turistična zveza Slovenije je v tem šolskem letu pripravila že 37. festival Turizmu pomaga lastna glava, na katerem so sodelovale tudi naše sedmošolke. Tekom šolskega leta so ustvarjale nalogo na temo Športna doživetja bogatijo mladinski turizem. V turistični nalogi z naslovom Balonarski spektakel so dekleta razmišljala, kako športno prireditev v svojem kraju popestriti s turistično ponudbo za mlade. V četrtek, 6. 4. 2023, so na turistični tržnici, ki je potekala v Mercatorjevem centru v Murski Soboti, obiskovalcem predstavile svoje zamisli. Kot popestritev so na stojnici ponujale tudi 3D izkušnjo poleta z balonom, kar nam je omogočil Expano Murska Sobota. Na tržnici so se razveselile obiska in spodbudnih besed župana MOMS, g. Damjana Anželja, ter obiska predstavnice iz podjetja ROTO, tj. našega partnerja v projektu. Bil je pester in zanimiv dan, predvsem pa nepozabna izkušnja za dekleta. Poleg novega znanja in srebrnega priznanja so si pridobile še nova poznanstva ter stkale prijateljstva.

Iskrene čestitke za usvojeno srebrno priznanje!

Mentorica Urška Černi