V četrtek, 1. 6. 2023,  smo bili gostitelji strokovnega srečanja tržnice dobrih praks za sodelujoče šole v razvojnih nalogah VSUO (Varno in spodbudno učno okolje) in Ustvarjanje učnih okolij za 21. stoletje. Namen sklepne prireditev, tj. Tržnice dobrih praks, na kateri so se zbrali učitelji praktiki, je bila izmenjava dobre prakse obeh razvojnih stez znotraj murskosoboške enote Zavoda Republike Slovenije za šolstvo. Šolski timi so pripravili bogate stojnice in izmenjevali svoje izkušnje znotraj dveh stez, in sicer se je prva nanašala na ustvarjanje učnih okolij za 21. stoletje in s tem formativno spremljanje, druga je bila namenjena prenosu znanj o krepitvi duševnega zdravja in dobrega počutja v šoli. Na zaključnem strokovnem srečanju je izkušnje izmenjevalo kar 15 osnovnošolskih in en srednješolski razvojni tim, le-ti so po besedah predstojnice murskosoboške enote ZRSŠ Darje Farič Klemenčič dokaz, da pomurske šole dobro delajo in da s skupnim sodelovanjem krepijo varno in spodbudno učno okolje.

Šolski tim VSUO