V ponedeljek, 25. 3. 2024, je na naši šoli potekalo 32. REGIJSKO SREČANJE MLADIH RAZISKOVALCEV POMURJA, katerega organizator je Zveza za tehnično kulturo Slovenije. Na srečanju so se s svojim raziskovalnim delom predstavili tudi učenci naše šole.
Matic Brunec iz 8.b je pod mentorstvom učiteljice Urške Černi in psihologinje Sinje Kovač Šarčevič zagovarjal nalogo s področja etnologije z naslovom Ohranjanje nesnovne kulturne dediščine na murskosoboških sejmih. Dosegel je srebrno priznanje in prejel srebrno sovico.
Učenca 9.a,  Lan Šalamun in Luka Pojbič, pa sta za svojo zgodovinsko raziskovalno nalogo Razvoj nogometa v Murski Soboti in pomen Športnega kluba Mura, katere mentorica je učiteljica Urška Černi, prejela srebrno priznanje in sovico ter se uvrstila na državno stopnjo tekmovanja.

Iskrene čestitke vsem!

Mentorici