V ponedeljek, 3. aprila 2017, je na naši šoli potekalo že 25. srečanje mladih raziskovalcev Pomurja. Na njem smo sodelovali učenci in dijaki, ki smo na razpis prijavili svojo raziskovalno nalogo. Izbirali smo lahko med številnimi področji: matematiko, fiziko, astronomijo, etnologijo,… Svoje naloge smo nato predstavili in zagovarjali pred strokovno komisijo, ki nam je podelila bronasto, srebrno ali zlato priznanje. Iz vsakega področja se je na državno tekmovanje uvrstila raziskovalna naloga v kategoriji OŠ in ena iz kategorije SŠ. Srečanja smo se udeležili tudi učenci naše šole. Urška Žižek, Bruna Čeh in Ana Stančin iz 9.b razreda smo osvojile srebrno priznanje, Karlo Egić iz 9.a razreda pa je osvojil bronasto priznanje. Na izbor za državno srečanje, ki bo potekalo maja na Gimnaziji Murska Sobota, smo se uvrstile Bruna Čeh, Karlo Egić in Ana Stančin.

Ana Stančin, 9.b

wp_20170403_13_21_01_pro_1