TEHNIČNI DAN OSMOŠOLCEV
4. maja 2016 smo osmošolci imeli tehnični dan. Da bi si poglobili znanje o prometu in prometni varnosti, smo se v manjših skupinah odpravili na različna prometna območja ter tam popisali promet. Ugotovili smo, da največ ljudi uporablja osebni avtomobil, v katerem je običajno le en potnik, kar je seveda za okolje škodljivo. Veliko je bilo tudi tovornjakov in kombijev, manj pa avtobusov, kolesarjev in pešcev. Veliko ljudi je med vožnjo telefoniralo ali kadilo, nekaj jih ni imelo prižganih luči, ogromno pa jih ni bilo pripetih z varnostnim pasom.
Menimo, da smo ljudje v prometu preveč brezbrižni do okolja in predvsem do naše varnosti, zato vas pozivamo, da skupaj z nami to spremenite.
ŠPORTNI DAN OSMOŠOLCEV
6. maja 2016 smo osmošolci imeli športni dan. Zjutraj smo po malici dekleta odšla na kopanje v Diano, dečki pa so se preizkusili v različnih dvoranskih športih.
Tak športni dan vsekakor želimo ponoviti, saj smo dan preživeli zabavno in aktivno.

Ana Stančin, 8.b