V torek, 17. 1. 2016, je potekal naravoslovni dan za učence 5., 6., 8. in 9. razredov. V letošnjem šolskem letu smo z vključenostjo v koncept mreže zdravih šol, v okviru katerega promoviramo zdravje in se odzivamo na težave v povezavi z zdravjem otrok in mladostnikov, pripravili naravoslovni dan na temo spoprijemanja s stresom. Učenci so aktivno sodelovali pri zanimivih delavnicah, na katerih so spoznavali različne tehnike spopadanja z velikim sovražnikom sodobnega časa – stresom, kajti stres in njegove negativne posledice niso značilne le za odrasle, ampak tudi za otroke in mladostnike. K izvajanju delavnic smo povabili tudi zunanje sodelavce, in sicer ZD Murska Sobota in predavatelje Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). Kot ugotavljajo na NIJZ, so največji stresni dejavniki pri otrocih in mladostnikih pogosto povezani s šolo, zato je pomembno, da se naučijo pravilnih tehnik sproščanja. Učenci so poleg delavnic spoprijemanja s stresom sodelovali tudi pri gibalno-sprostitveni dejavnosti, glasbenih delavnicah in EFT metodi tapkanja.

Vodja naravoslovnega dne Simona Prša

img_0572_1