V soboto, 22. aprila 2017, je v Kranju potekalo posamično in ekipno državno prvenstvo v šahu za učence in učenke do 9 let, za šolsko leto 2016/2017. Igralo se je po pravilih FIDE za pospešeni šah, ekipno prvenstvo pa še po Ekipnem pravilniku ŠZS. Prvenstva so se udeležili trije učenci naše šole: Jure Kumin, Robertino Dobrilla Ružič iz 3. razreda in Maj Balažic iz 2. razreda. Ta uspeh ima še toliko večjo težo, saj je posamično tekmovanje potekalo isti dan, takoj za ekipnim tekmovanjem in pomenilo za udeležence, ki so sodelovali že na ekipnem tekmovanju, bistveno večji napor, ki ga sveži tekmovalci, ki so se popoldan udeležili samo posamičnega tekmovanja, niso čutili. Jure Kumin je osvojil na posamičnem prvenstvu 2. mesto in dobil srebrni pokal. Robertino Dobrilla Ružič in Maj Balažic pa sta dosegla lepe točke. Vsem tekmovalcem iskrene čestitke.

Mentorici: Marija Veren in Ksenija Halas

pokal