V torek, 13. 6. 2017, smo se pevci mladinskega pevskega zbora naše šole  udeležili tradicionalnega  zborovskega  buma na Mariborskem stadionu.  Bilo je čudovito, ko je zapelo  5500 pevcev iz kar 180 šol ob spremljavi simfoničnega orkestra SNG Maribor. Letošnji izbor pesmi  je temeljil na domačih  in tujih  operah. Slavnostna prireditev se je začela ob 17. uri in takrat se nam je pridružil tudi predsednik države Borut Pahor in mlada glasbenika iz zasedbe WildArt, ki smo ju pozdravili z bučnim aplavzom. Nismo pa peli sami, saj so se nam pridružili priznani solisti.  Čeprav smo bili izmučeni od vaj pred nastopom, je to bilo vredno truda. Za naš pevski zbor je bil to zadnji nastop v tem šolskem letu.  Vsa zahvala gre naši zborovodkinji Tjaši Šimonka, ki je z nami pridno vadila in se trudila, da uspemo.  Mi, deveti razredi upamo, da bo pevski zbor tudi v prihodnjem šolskem letu tako uspešen in, da bomo lahko tudi v srednji šoli nadaljevali s petjem.

Urška Žižek, 9. b

img_1700_1