V četrtek, 5. 10. 2017, smo učenci petih razredov opravljali kolesarski izpit.  Opravljanje izpita je bila  za nas mlade kolesarje resna preizkušnja. Najprej smo se z mentorico Suzano Juteršnik pripravljali na teoretični del, na koncu četrtega razreda, pa testirali svoje znanje preko spletne aplikacije. Vsi smo bili uspešni. Usposabljanja za praktično vožnjo po cesti so se pričela meseca septembra. Pred pričetkom vožnje je bilo potrebno preveriti, če kolesa ustrezajo vsem varnostnim predpisom. Skupaj s starši smo se odpeljali do poligona pri Španik centru in se urili v vožnji s kolesom. Do izpitne vožnje smo lahko obiskovali poligon varne vožnje in utrjevali svoje znanje. Prišel je 5. oktober, dan naše izpitne vožnje. Skupaj z mentorji, spremljevalci in policisti smo se odpeljali od šole do poligona. Izpit smo opravljali v dveh delih. Prvi je bil spretnostni poligon, drugi pa varna vožnja v prometu. Letos smo vsi uspešno opravili kolesarski izpit.
Zahvaljujemo se mentorjem, predvsem pa učiteljici Suzani Juteršnik, ki nas je dobro pripravila na kolesarski izpit. Zahvala gre tudi vsem policistom, še posebej Tomažu Trajbariču, ki je poskrbel za našo varnost.
Za nas pa je  pomembno je, da se bomo naučenih cestnih pravil držali tudi vnaprej.

Zapisale: Tija Murgelj, Julia Horvat, Lana Poredoš in Katja Banfi

img_3150_1

Več sli si lahko ogledate s klikom na sliko.