V nedeljo, 19. 5. 2019, je v Cankarjevem domu v Ljubljani potekal prijeten dogodek z zanimivimi gosti iz sveta znanosti in umetnosti. Na slavnostno podelitev so bili vabljeni letošnji prejemniki zlatih priznanj z državnih tekmovanj in prejemniki diamantnega kenguruja ter njihovi mentorji. V čast nam je, da so letos med povabljenimi kar trije učenci naše šole, in sicer Tine Šalamon iz 5. b in Matej  Krampač iz 6. a kot prejemnika zlatega državnega priznanja iz matematike ter Staša Korpič iz 9. a kot prejemnica diamantnega kenguruja, kar pomeni, da je vsa osnovnošolska leta prejemala priznanja na Vegovem tekmovanju. Obenem so obeležili 70 let DMFA in že petnajstič pognali verižni eksperiment, pri katerem je tokrat sodelovalo kar 15 različnih slovenskih šol in vrtcev.
Iskrene čestitke.

Ana Balažic